Ostrożnie z powiększaniem ust!

powiększanie ust - ryzykoWydaje się, że zmysłowe usta są marzeniem każdej kobiety, która dzięki temu będzie mogła emanować seksem. Ale tak naprawdę może się okazać, że z powiększeniem ust może być różnie, dlatego na pewno trzeba podejść do tego ostrożnie. Jeśli chcemy uśmiechać się pięknie i mieć pełne usta to zawsze można przeprowadzić zabieg powiększający. W tej chwili oczywiście mamy już różne możliwości, które jednak mogą się wiązać z jakimś ryzykiem, dlatego na pewno trzeba uważać.

Największe ryzyko wiąże się z tym, jakiego lekarza wybierzemy, ponieważ zdarzyć się może tak, że trafimy na jakąś osobę, która może nas skrzywdzić, ponieważ nie będzie miała odpowiednich umiejętności, by taki zabieg przeprowadzić. Warto dobrze się zastanowić nad tym jak wyglądały twarze takich osób, u których pojawił się problem po zabiegu operacyjnym związanym z poprawą wyglądu. Źle przeprowadzone zabiegi mogą tak naprawdę prowadzić do wielu różnych problemów. I najczęściej winnym w tym względzie będzie oczywiście lekarz, który nie będzie miał odpowiednich możliwości, by wykonać dobrze taki zabieg. Wróćmy jednak do powiększania ust.

Obecnie decydować się można na dwa rodzaje zabiegów. Z jednej strony będzie to korekta chirurgiczna, która powiązana będzie z bioimplantami albo implantami syntetycznymi. Czasami można także powiększyć usta przez wstrzyknięcie w tkanki specjalnych preparatów W pierwszym przypadku oczywiście konieczna jest operacja podobnie jak w przypadku powiększania piersi. Trzeba wszczepić w usta specjalne implanty. Po zagojeniu się rany będziemy mieli nieco inaczej wyglądające wargi, które staną się pełniejsze i większe. Jednak po operacji pojawić się mogą jakieś powikłania, dlatego do takiego zabiegu oczywiście trzeba podejść ostrożnie. Zawsze musimy także pamiętać o tym, że pewne zmiany mogą być nieprzewidywalne i nie możemy wiedzieć jak sytuacja ostatecznie się rozwinie, dlatego czasami taki zabieg będzie ryzykowny.

Przy implantach mamy także plusy, ponieważ są one takim produktem, który można stosunkowo łatwo usunąć. Nie będzie się jedynie dało usuwać mikroimplatów, które wstrzykuje się pod skórę. Dlatego jeśli w ogóle chcemy taki zabieg wykonywać musimy się dobrze zastanowić, które rozwiązania będą najlepsze. To może kwasem Wydaje się, że kwasem hialuronowym będzie można przeprowadzić taki zabieg dużo bezpieczniej i praktycznie w sposób naturalny, ponieważ kwas to taka substancja, która występuje naturalnie. Jest składową wielu naszych tkanek i dlatego nie powinien wyrządzić nam żadnej szkody. Wstrzykiwany jest w formie zabiegu, którego nie trzeba się obawiać, ponieważ możliwość pojawienia się tutaj jakichś powikłań jest bardzo mała, dlatego taki zabieg nie będzie kłopotliwy.

Mniej trwałe metody naturalne powiększania ust

Do tej grupy zalicza się: 

naturalne metody powiększania ust- powiększenie ust przez specjalne ćwiczenia, które już przed laty były wykorzystywane. Specjalne wykrzywianie ust miało prowadzić do tego, że usta będą zmieniać swój kształt i od razu będą lepiej wyglądać

- ćwiczenia to także pocałunki, dlatego nie trzeba ich unikać

- z wyglądem ust należy także łączyć dobrze prowadzony makijaż. Wydaje się, że w ten sposób również będzie można skutecznie poprawić wygląd ust.

Można także stosować różnorakie rozwiązania, które optycznie będą powiększać usta. Tutaj wprowadza się takie triki jak stosowanie specjalnych kosmetyków, które doprowadzą nasze usta do lepszego wyglądu. Czasami właśnie w ten sposób bez ingerencji lekarza nasze usta będą wyglądały dużo lepiej i nie trzeba będzie przeprowadzać niebezpiecznego zabiegu.

Autor

dr n.med. Ida Niedziałkowska

specjalista medycyny estetycznej;
Członek Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej;

Zobacz również