Najważniejsze fakty o powiększaniu ust

fakty o powiększaniu ustDuże, zmysłowe usta to estetyczny hit kilku ostatnich lat i na szczęście wcale nie trzeba liczyć tutaj tylko na genetyczną loterię. Istnieją proste i bezpieczne sposoby na ich zdobycie. Można posłużyć się całym szeregiem zabiegów kosmetycznych wykorzystujących wypełniacze o charakterze naturalnym lub syntetycznym, które są w stanie zaoferować trwałe lub czasowe powiększenie objętości warg, wyeliminują ich asymetrię lub poprawią kształt tak zwanego łuku Kupidyna.

Wiele z nich jest także w stanie przywrócić ustom zanikającą z wiekiem jędrność. Korekcja ust jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych mających na celu odmłodzenie twarzy, ale przed zdecydowaniem się na taka procedurę, trzeba na spokojnie ocenić wszystkie za i przeciw. Metod i preparatów służących do uzyskania tego celu jest sporo. Najczęściej stosuje się obecnie środki o stosunkowo krótkim działaniu, głównie te utrzymujące efekt przez 3-6 miesięcy. Postrzega się to jako zaletę, gdyż pomimo konieczności powtarzania zabiegu, żadna zmiana nie jest na stałe, można się rozmyślić i wystarczy tylko poczekać, by każda pochopna decyzja sama się naprawiła.

Dostępne obecnie na rynku preparaty tego typu najczęściej wykorzystują kwas hialuronowy, chociaż popularnym wypełniaczem jest też kolagen. Niezależnie od opcji, otrzymujemy usta jędrniejsze i lepiej nawilżone. Obecność preparatu w wargach nie powinna tutaj Stanowic żadnego problemu, ponieważ są to substancje obojętne biologicznie i przygotowane tak, by nie wpływały negatywnie na ruchomość ust. Korekcja krótkotrwała Do zabiegu, którego efekty będą się utrzymywać tylko przez jakiś czas, przygotowujemy się prowadząc profilaktykę opryszczki wargowej.

fakty o powiększaniu ustW trakcie samego zabiegu lekarz poda znieczulenie niemal identyczne do tego, które stosuje się w stomatologii i poprzez cienką igłę wprowadzi preparat w wargi. Trwa to około 30 minut, a konkretne miejsce podania zależy od oczekiwanego efektu. Po zabiegu warto jest przykładać do ust kostki lodu, co zmniejszy pojawiającą się zazwyczaj opuchliznę. Dobrym pomysłem może być też maść z arnika dostępna bez recepty. Objawy niepożądane po zabiegu znikają maksymalnie do tygodnia czasu. Należy wtedy udać się do lekarza na wizytę kontrolną, gdyż czasami potrzebne jest przeprowadzenie zabiegu korekcyjnego o bardzo ograniczonym zakresie.

Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i mające problem z krzepliwością krwi lub stanami zapalnymi skóry. Korekcja permanentna Dla osób, które chcą raz na zawsze zmienić kształt swoich ust, przeznaczone są preparaty o działaniu permanentnym, czyli takie, których składniki wbudowują się w tkanki i stają się praktycznie niemożliwe do usunięcia. Wszelka korekcja efektów zabiegu możliwa jest tylko chirurgicznie. Przed takim zabiegiem trzeba bardzo rozsądnie wybrać lekarza i mieć absolutną pewność, że takiej dokładnie zmiany chcemy. Trwałej korekcji nie powinno się stosować przy zbyt wąskich ustach, w czasie ciąży i karmienia oraz przyjmowania leków steroidowych.

Autor

dr Andrzej Wasilewski

specjalista medycyny estetycznej;
Członek Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej;

Zobacz również