Powiększanie ust

powiększanie ustNie tak dawno większości osób powiększanie ust mogło kojarzyć się raczej z jakimś kaprysem kobiet znanych z filmowych produkcji. Czasy jednak się zmieniły i obecnie kształtne usta stają się marzeniem praktycznie każdej kobiety. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro wiele gazet umieszcza ponętne usta aktorek wśród najbardziej seksownych rzeczy naszego świata. Trzeba pamiętać o tym, że usta są naszą wizytówką i to na nich bardzo często rozmówca skupia swój wzrok. Mogą więc pobudzać wyobraźnię mężczyzn. 

ponętne ustaW ostatnich latach zdecydowanie rośnie zainteresowanie różnorakimi zabiegami, które zmierzają do poprawy kształtu ust. Pacjenci mogą się zdecydować na różne rozwiązania, jakie w tym zakresie są obecnie wykorzystywane. Najbardziej popularna od kilku lat metoda to wykorzystywanie kwasu hialuronowego, który charakteryzuje się tym, że gwarantuje zadowalające efekty.

Kwas taki naturalnie występuje w skórze, dlatego nie trzeba się go obawiać i można być pewnym, że jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Osoby, które chcą mieć długotrwały efekt decydują się także na specjalny długoczasowy preparat Aqamid, który po wbudowaniu w tkankę będzie praktycznie nie do usunięcia. Zabieg powiększenia ust nie jest szczególnie trudny. Często jednak wykorzystuje się tutaj specjalne znieczulenie przy użyciu maści około godzinę przed zabiegiem. W niektórych przypadkach może być także zastosowane znieczulenie stomatologiczne.

Podstawowy zabieg po znieczuleniu będzie polegał na kształtowaniu warg i wprowadzeniu preparatu przez niewielką strzykawkę. Wkłuwanie igły nie powoduje bólu. Mamy na ustach wiele takich miejsc, gdzie igła może być wykuwana. Wiele zależy tak naprawdę od indywidualnego przypadku oraz tego jaki efekt chce się osiągnąć. Po wprowadzeniu preparatu należy wykształtować przez lekki masaż kształt ust na jakim nam zależy. Taki zabieg będzie trwał około pół godziny. Praktycznie zaraz można udać się do domu. Na samym początku może być lekki obrzęk, ale takie przykre dolegliwości będą szybko znikać. Osoby, które poddają się temu zabiegowi jednak wolą krótki urlop tak by uchronić usta przed słońcem czy mrozem. Zabiegi takie można powtórzyć po tygodniu. Najczęściej jednak warto to robić nieco później. 

zabieg powiększania ust

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem na pewno warto udać się do lekarza na konsultacje, by dało się omówić oczekiwania odnośnie kształtu ust. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko wtedy będziemy wiedzieć do jakiego efektu chcemy zmierzać. Dużo na pewno zależy od naturalnego wyglądu ust, który będzie determinował całą skuteczność zabiegu. Nie powinno się przeprowadzać takiego zabiegu w momencie karmienia czy też w trakcie ciąży. Raczej unikać trzeba tego przy stosowaniu leków przeciwzapalnych a także w trakcie miesiączki. Powiększenie ust to jednak zabieg małoinwazyjny a jednocześnie bardzo skuteczny. Nie trzeba spędzać w szpitalu wiele godzin a można uzyskać świetny efekt. Nie trzeba oczywiście obawiać się takiego zabiegu. Coraz więcej kobiet decyduje się więc na stosowanie takiego zabiegu.

Autor

dr n.med. Przemysław Zawadny

lekarz medycyny estetycznej;
Członek Towarzystwa Medycyny Estetycznej

Zobacz również