Powiększanie ust kwasem hialuronowym

powiększanie ust kwasem hialuronowymPowiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego to obecnie coraz modniejsze rozwiązanie. Usta oczywiście są ważnym elementem twarzy kobiety oraz całego ciała. Jeśli będą pełne i wargi będą odpowiednio wydatne to będzie można oczekiwać, że mężczyźni na takie usta zwrócą swoją uwagę. Zabieg powiększania ust będzie trwał około 30 minut i charakteryzuje się tym, że praktycznie jest bezbolesny. Można stosować go jedynie w znieczuleniu miejscowym. Na rynku mamy obecnie wiele preparatów, które w składzie mają kwas hialuronowy. 

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas bez wątpienia pełni ważną rolę w organizmie i wielu jego funkcjach. Będzie między innymi odpowiadał za to czy nasza skóra oraz stawy znajdują się w dobrym stanie. Taka substancja będzie działała na wiele różnych sposobów. Może między innymi odpowiadać za nawilżenie oraz uelastycznienie skóry. Kremy z kwasem będą doprowadzać do tego, że nasza skóra będzie wyglądała na młodszą i zdrowszą. Zmarszczki staną się mniej widoczne. Kwas ma wpływ na budowę kolagenu w skórze.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy może być stosowany w formie zastrzyków, suplementów a także innych preparatów. Można go wykorzystywać przy leczeniu takich problemów jak:

• jaskra,

• przykurcze mięśni,

• przepuklina,

• trudne gojenie się ran,

• zapalenie stawów,

• uszkodzenie chrząstki nosa,

• złamania.

Niektórzy decydują się na jego stosowanie również w ramach leczenia trądziku różowatego, anemii oraz astmy oskrzelowej a niekiedy przy zapaleniu skóry czy stanach zapalnych.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

kwas hialuronowy do powiększania ustZabieg powiększenia ust przy użyciu kwasu hialuronowego będzie wpływał na odbudowanie gęstości tkanek, które znajdują się w okolicach ust. To zaś prowadzi do ich powiększenia oraz nawilżenia. Można także oczekiwać, że poprawiać się będzie kontur ust oraz profil twarzy. Kwas hialuronowy niekiedy może wygładzać również bruzdy, które pojawiają się na twarzy podobnie jak zmarszczki. Do zabiegu nie musimy się wyjątkowo przygotowywać. Powiększenie realizuje się w ramach znieczulenia miejscowego. Zabieg w sumie będzie trwał kilkanaście minut i w tym czasie można wykonać dość znaczącą korektę. Efekt takiego zabiegu może się utrzymywać przez kilkanaście miesięcy. Po tym czasie trzeba zabieg powtarzać.

Skutki uboczne kwasu hialuronowego

Przy zastosowaniu kwasu hialuronowego na początku można się obawiać skutków ubocznych w formie bólu jaki może się pojawić. Czasami może być także zaczerwienienie w miejscu zastrzyku podobnie jak opuchlizna. W ciągu kilkudziesięciu godzin objawy te jednak ustąpią. Chodzi o to by tkanki w miejscu zabiegu przyzwyczaiły się do zmiany. Warto także uważać na mimikę twarzy. Na pewno trzeba unikać solarium czy ekspozycji na słońcu. Zanim zdecydujemy się na taki zabieg trzeba sobie rozważyć wszystkie za i przeciw oraz zastanowić się nad tym czy rzeczywiście chcemy taką ingerencję wykorzystać. Kwas sam w sobie na pewno nam nie zaszkodzi, ale efekty zależeć będą także od umiejętności osoby, która zabieg wykonuje, dlatego zawsze warto dobrze sprawdzać jakie taka osoba ma doświadczenie.

Autor

dr n.med. Przemysław Zawadny

lekarz medycyny estetycznej;
Członek Towarzystwa Medycyny Estetycznej

Zobacz również