Pożyteczny kwas hialuronowy

pożyteczny kwas hialuronowyJest to bardzo ważny składnik skóry stawów oraz oczu. Kwas będzie ważnym składnikiem naszego ciała. Najwięcej, ponieważ aż połowa zawartości będzie znajdowała się w skórze. To także ważny składnik stawów oraz ciała szklistego oka. W stawach może pełnić funkcję biologicznego smaru. Pod kątem budowy chemicznej zalicza się do polisacharydów.

Kwas hialuronowy to substancja, która jest silnie hydrofilna. Główna funkcja będzie polegać na wiązaniu wody w macierzy pozakomórkowej. W związku z tym staje się ona istotnym składnikiem, który będzie odpowiedzialny za skuteczne nawilżenie skóry oraz elastyczność. Z wiekem naturalnego kwasu mamy coraz mniej a to sprawia, że na naszej skórze zaczynają się pojawiać zmarszczki. Systematyczne uzupełnienie ubytków kwasu będzie opóźniało pojawiające się na skórze oznaki starzenia, można będzie wygładzić zmarszczki oraz sprawić, że nawilżenie skóry będzie lepsze.

Dla celów medycznych kwas będzie można uzyskiwać przez zastosowanie fermentacji bakteryjnej. Jest on substancją, która będzie biokompatybilna i będzie nadawała się do rozpuszczania a w wodzie. Istotne jest to, że oferowana jest w formie usieciowanej oraz nieusieciowanej. Proces usieciowania to element, który sprawia, że preparat staje się stabilnym i nie będzie rozpuszczalny w wodzie. Podlegać będzie wolnemu rozkłądowi i będzie się stopniowo wchłaniał. Takie właściwości kwasu doprowadzają do tego, że ten usieciowany nadaje się doskonale do wypełnienia zmarszczek i w ten sposób tworzy stabilne wałeczki. Co roku tysiące kobiet na całym świecie korzysta z takiej formy przy likwidowaniu zmarszczek.

Zastosowany zabieg będzie w stanie zagwarantować, że efekty się utrzymają szczególnie, gdy będzie wykonywał taki zabieg dobry lekarz. Wskazania do stosowania kwasu usieciowanego to przede wszystkim wypełnienie zmarszczek oraz zwiększenie ust. Ważne będzie między innymi to, że można uzyskać doskonałe efekty korygujące bruzdy nosowe oraz wargowe. Można dzięki niemu likwidować zmarszczkę na czole. Kwas hialuronowy nieusieciowany jest to produkt, który będzie mniej stabilny i stosowany może być w terapiach antiaging oraz w formie mezoterapii igłowej. Ostrzykuje się tutaj pewien obszar skóry, którą będzie można odmłodzić.

kwas hialuronowy działanieZabieg taki będzie uzupełniał niedobory kwasu hialuronowego w skórze z oznakami starzenia. Może gwarantować nawilżenie w głębszych warstwach skóry i zagwarantuje większą gęstość oraz elastyczność. Produkt nadaje się do stosowania odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Wskazania do zabiegu mogą być następujące: 

- pierwsze zmarszczki -skóra zwiotczała, pozbawiona blasku

- skóra cienka, odwodniona -skóra opalona, z pierwszymi oznakami fotostarzenia

- skóra palaczek

Mezolift należy do grupy takich zabiegów, które będą gwarantować skuteczną walkę ze starzeniem się skóry. Jeśli jest stosowany systematycznie może znacząco poprawić wygląd skóry. Istota takiego zabiegu to podawanie skórze specjalnego kwasu hialuronowego przy użyciu mikronakłuć, co sprawi, że uda się osiągnąć możliwie najlepsze efekty. Nie można więc mylić takich zabiegów z wypełnieniem zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego. Te zabiegi są różne i nie powinno się ich razem łączyć w jedno.

Autor

dr n.med. Przemysław Zawadny

lekarz medycyny estetycznej;
Członek Towarzystwa Medycyny Estetycznej

Zobacz również