10 rad, jak stosować kwas hialuronowy

jak stosować kwas hialuronowyKwas hialuronowy (HA – hyaluronic acid) to wyjątkowy składnik, który bez wątpienia może pozytywnie działać na nasz organizm. Co najważniejsze jest bezpieczny przy stosowaniu, dlatego nie trzeba się go obawiać. Można stosować go jako dodatek do kremu, serum pod oczy czy jako maskę do włosów. Jeśli zastanawiamy się jak go stosować można oczekiwać przynajmniej kilku ciekawych propozycji, które można wykorzystywać.

1. Jako samodzielny nawilżacz

Kwas może być stosowany samodzielnie. Czysty kwas hialuronowy w proszku w połączeniu z wodą stworzy żel, który będzie miał zastosowanie kosmetyczne. Żel można aplikować na skórę. Przed nałożeniem warto spryskać twarz i skórę hydrolatem. Przy stosowaniu bezpośrednim może się pojawić jedynie wrażenie lekkiego filmu na powierzchni skóry.

2. Serum pod krem

Kwas hialuronowy, który stosowany jest przed nałożeniem kremu staje się ekspresowym liftingiem twarzy. Będzie napinać skórę i może działać pozytywnie na wygładzanie zmarszczek czy nierówności. Ze względu na higroskopijne właściwości będzie gwarantować nawilżenie skóry. Doskonale będzie także sprawdzać się jako element, który będzie przyswajał składniki kremu.

3. Liftingujące serum pod oczy

Poprzez właściwości napinające skórę kwas będzie doskonale sprawdzał się jako lifting pod oczy. Może wygładzić niewielkie zmarszczki i pokryje skórę filtrem o ochronnym charakterze.

4. Dodatek do kremu

Można łączyć kwas z ulubionym kremem. Najlepiej zmieszać własny krem z dodatkiem kwasu przed nałożeniem na twarz. Kwas hialuronowy uzupełni działanie kremu. Kwas będzie uzupełniał działanie kremu. Może się w ten sposób poprawić wnikanie substancji aktywnych co doprowadzi do lepszego nawilżenia i poprawi się wygładzenie skóry.

5. Dodatek do toniku do twarzy

Kwas dodany do toniku będzie zwiększał nawilżenie jakie gwarantuje tonik i może poprawić działanie składników aktywnych. Tonik z dodatkiem takiego kwasu będzie charakteryzował się skuteczniejszym działaniem i zagwarantuje skórę gładką, miękką oraz nawilżoną.

6. Serum olejowe do twarzy

Żel hialuronowy w połączeniu z olejem roślinnym będzie działał pozytywnie we wszystkich kuracjach nawilżających oraz odżywczych. Połączenie kwasu oraz oleju tworzy element, który zapewni głębokie nawilżenie i wygładzenie.

7. Serum na suche, rozdwojone końcówki włosów

Mieszanka z oleju oraz kwasu będzie sprawdzać się także jako środek, który wygładza końcówki włosów. Serum takie będzie zmiękczać suche końcówki i chroni je przed mechanicznym uszkodzeniem. Wypieszczać wystarczy kilka kropel kwasu z olejem.

8. Dodatek do szamponów, odżywek, maseczek do włosów

Włosy na pewno będą pozytywnie odbierać kwas hialuronowy, który będzie powodował doskonałą gładkość włosów, które wyglądać będą rzeczywiście perfekcyjnie. Dodany do szamponu zdecydowanie zmieni jego właściwości.

9. Serum nawilżające skórę głowy

Nie ma lepszego sposobu na wrażliwą przesuszoną skórę głowy niż kwas hialuronowy. To doskonały łagodzący środek, który sprawi że skóra głowy będzie mogła się odbudować między innymi w momencie, gdy będzie nadmiernie podrażniona przez słońce. Często walka z takimi podrażnieniami będzie bardzo trudna, dlatego nie ma się co dziwić, że takie wykorzystanie kwasu może się okazać super rozwiązaniem.

10. Dodatek do maseczek z glinki

Żelu można użyć zamiast wody gdy przygotowuje się maseczkę z glinki. Dzięki temu taka maseczka będzie miała lepszą konsystencję oraz będzie gwarantować skuteczniejsze działanie. W związku z tym na pewno takie wykorzystywanie kwasu hialuronowego w postaci żelu również będzie miało swój sens.

Autor

dr Andrzej Wasilewski

specjalista medycyny estetycznej;
Członek Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej;

Zobacz również